Novinky

Řídím soupravu číslo 18

14. května 2016 v 12:49 | Terry
Většina z vás určitě zná ten moment, kdy chcete, aby vše vámi naplánované proběhlo přesně tak, jak si to přejete.

Celý tento týden jsem měla do slova a do písmene plné ruce práce. Připravovala jsem si oslavu narozenin, což bylo poněkud těžší než jsem si myslela. Péct dort, nafukovat balónky, vytvářet dekorace a to v kombinaci s učením do školy zkrátka nebylo možné.

Kolik jsem měla plánků a papírků, raději zmiňovat nebudu a posunu se rovnou k tomu, jak to dopadlo. :)

Založila jsem si obchod

13. února 2016 v 12:20 | Terry
Ano,
po dlouhé době, se opět vracím na blog. Sama vím, že sebe menší nepřítomnost na stránce způsobí velký úbytek návštěvníků a komentářů, ale bohužel mi škola začala ubírat čím dál více času a já tak neměla na vybranou. Vědomí, že příští rok maturuji mi na klidu také moc nepřidává.
Dost, ale depkaření, proto tento článek dnes nepíši.

Dlouhodobě nemohu sehnat žádnou brigádu, kromě pozic v rychlém občerstvení a fastfoodech, o které nestojím. Rozhodla jsem se, tedy pro otevření handmade krámku nebo malého obchůdku s ručně dělanými věcmi s tématikou fandomů. Přiznejme si to, těchto věcí není nikdy dost.
více v c.čl.

Youtube kanál založen

30. září 2015 v 17:44 | Terry
Ahoj,
jak už název článku okatě říká, založila jsem si svůj youtube kanál.
Nad založením jsem přemýšlela poprvé někdy před třemi lety, nicméně z toho sešlo a žádný kanál jsem neměla, tedy až do teď.
Můj hlavní problém bylo opět vymyslet nějaké jméno, které bych mohla používat trvale, třeba i v budoucnosti pro své projekty. Jak už to tak bývá nemohla jsem přijít na nic originálního, a tak jsem se zeptala bráchy, který mi asi po necelé minutě sdělil, že bych kanál mohla pojmenoval Scalliot. Když jsem to slyšela poprvé představila jsem si, nevím proč, nějaké město z dob tří mušketýrů, ale neznělo až tak špatně. Nakonec jsem si jméno Scalliot opravdu převzala a přidala k němu productions.

Zamyslím-li se nad tím, co chci s youtube dosáhnout nebo, co chci valstně přidávat, mám v hlavě ohledně toho spoustu nápadů. Chci například přidávat různá videa z conů či akcí, nějaké vlogy a návody + tedy mé projekty nebo krátké filmy.
Pokud byste mě tedy chtěli podpořit můžete komentovat nebo kliknout na subscribe. :)

SCALLIOT.PRODUCTIONS

Děkuji za přečtení článku a přeji všem příjemné odpoledne!

Velká rekonstrukce

10. srpna 2015 v 16:53 | Terry
Zdravím všechny své stálé či nové čtenáře,
dnes jsem se rozhodla k velké změně svého blogu. Důvody ani snad netřeba uvádět. Chci, aby moje stránka vypadala lépe a byla více přehledná než je teď. Zkrátka změna už byla třeba.
Nejen, že stránka dostane nový vzhled, ale změní se i pár maličkostí v článcích jako například přidání mého podpisu na konec.
Plánuji vše stihnout do konce těchto prázdnin, protože nevím, co za peklo nastane opět v září.

Přeji všem krásné pondělní odpoledne :).

Terry R.

Španělsko 2015

16. července 2015 v 13:00 | Terry
Na rozdíl od prvního článku o Španělsku, který byl spíše kritický než zážitkový, tento bude plný fotek a kladných prožitků.

Začnu od našeho příletu a dne ve Valencii. Valencie jako taková je velké město, které má metro jako Praha avšak ne tak hezké.
Nám, skupince českých studentů byl vymyšlen program na celý den a to návštěva jednoho z největších akváriových center Oceánografic. K celému komplexu jsme došli dlouhým parkem, který je řekněme blízko centru Valencie.

Ještě NEkončím

16. července 2015 v 11:15 | Terry
Ahoj,
Ano po dlouhé době opět usedám k blogování. Důvodem proč jsem nebyla aktivní poslední dva měsíce, nebyla lenost nebo to, že bych neměla o co se podělit. To právě naopak bylo toho tolik, že bych spíše nestíhala psát na klávesnici. Po pravdě byla jsem zaneprázdněná a to z jedné strany Španěly a ze strany druhé plánováním prázdninového projektu.

Omlouvám se svým pravidelným čtenářům a ujišťuji je, že se nic neděje ani nestalo.

Dneska přidám články hned dva, jeden bude spíše k zamyšlení a ten druhý se bude týkat toho, co budu dělat za necelé dva týdny.

Zatím přeji hezké čtvrteční poledne.

Česko je Česko

1. května 2015 v 19:53 | Terry
Ahoj,
po mé návštěvě Španělska jsem se znovu dala dohromady.
Chtěla bych vás dopředu upozornit, že tohle NENÍ článek o tom, co všechno jsem ve španělsku dělala, ale spíše takový úvahový a kritický. Někdo by mohl namítnout, že to byl výměný pobyt a navíc v jiné zemi u moře, a že musel být super, tak co bych měla vytýkat- omyl.

Na začátku výletu jsem byla nadšená, také jsem měla důvod, jela jsem do cizí země, kde jsem ještě nebyla. Jedu poznávat svět! První den jsem si užila, protože jsme strávili celý den se spolužáky a učitelským dozorem ve Valencii, ale poté to začalo. Už v 11 hodin večer jsem byla u své nové rodiny. Všichni se tvářili hodně mile a netvrdím, že všichni nebyli, ale naskytl se jeden nemilý problém.
Příštího dne jsme po programu se školou (který byl naplánovaný učiteli), měli volno a španělští studenti, kteří nás měli na starost se rozhodli, že nás vezmou do města. Tak dobře alespoň si nafotím ulice a domy, pomyslela jsem si. Mýlila jsem se-
Zavedli nás do nějaké ošklivé uličky a koupili si alkohol a začali, před tím obchůdkem, kde to koupili, pít a povídat si. My Češi jsme se tam pěkně nudili a byli jsme více než překvapení, že mladší Španělé se takhle opíjí. Nicméně pak mi začala být zima a tak jsme s kamarádkou šly za mojí Španělkou jí říci, že nám je zima jestli můžeme domů. A ona nám do očí řekla "Ne." . V tu chvíli jsem byla pořádně naštvaná, až jsem se musela klidnit, abych neplakala. (Většinou nebývám tak citlivá, ale tohle bylo špatné) Další 3 hodiny jsme strávili u nějaké kašny, kde byla ještě větší zima a Španělé se dále dokonale bavili. Moje holka si někam vesele odešla a mě tam nechala s jednou spolužačkou, která měla nejlepší kamarádku té mojí, se kterou odešla.

Alespoň jsem nebyla sama....


Další den se konala slavnost a po ní nás Španělé vzali opět do města. Ano výraz "jdeme do města" znamenal, jdeme chlastat a vy se budete koukat- bude to sranda. Hmmm úžasný.
A tak nás zavedli kousek dál tou uličkou do parku, kde bylo narváno. Ve vzduchu byla cítit marihuana a nebo cigarety s alkoholem. Tolik lidí, co takhle nesmyslně trávili čas. Zajímavé, policisté nikde.
Několikrát jsem se snažila své holce říci, že chci domů a co mi bylo řečeno? " Noo ještě tu počkáme na ostatní."
Ale jaké ostatní?! "Čekáme na ostatní" Aha- tak dík moc.

Potom mi bylo špatně a za tu dobu jsem už pořádně změnila původní názor na náš výlet.

Celý ten prodloužený týden probíhal vesměs podobně, tedy jen večery, protože ve dne jsem byla s rodiči, kteří byli moc fajn. Někdy jsem měla chuť té mé opatrovatelce říct, jak moc si neváží svých hodných rodičů a že na ně nemá křičet, když se jedná o naprosté malichernosti.
Všichni mi přišli hodně nezodpovědní a hloupí. Nic ve zlém, ale takhle by asi výměnný pobyt vypadat neměl.
Takže jenom falešný úsměv a jdeme dál...

Také musím zmínit, že když jsem byla venku, tak mě moje Španělka ignorovala a já trávila čas s úplně jinou, která byla tak hodná a starala se o mě. Jsem jí za to ohromě vděčná a oplatím jí to, až ji v červnu uvidím. :) Zkrátka fandom človíček a opravdu skvělá kamarádka.

Opravdu moc děkuji, za ten večer, kdy jsem se mohla dívat na Thora a jíst pizzu. :)Omlouvám se, ale já to napsat musela. Každý stát má svou ošklivou stranu a mě mrzí, že jsem ji musela vidět. Jsem ráda znovu doma, kde mohu mít svůj klid a pokoj. A začala jsem mít ráda naši zemi i když má i své nedokonalosti.
Děkuji za přečtení a čekejte v nejbližší době nějaký už fotkový článek.

Velká cesta přede mnou

2. dubna 2015 v 10:28 | Terry
Musím říct, že počasí venku je v posledních dnech dosti aprílové. Venku hhezky svítí sluníčko a ani nemrknete okem a sněží. Upřímně jsem doufala, že už žádný sníh neuvidím :D. Ale zpět k hlavní věci.
Už za 7 dní mě čeká velká cesta do Španělska (se školou).

Terry hlásí návrat

20. února 2015 v 17:54 | Terry
Po dlouhé době opět zdravím všechny návštěvníky mého blogu!
Hodně dlouho jsem byla neaktivní, což mě opravdu mrzí, nicméně jsem kvůli škole neměla vůbec žádný čas.
Každý den jsem přišla domů a jediné, co jsem zvládla udělat bylo učení na další den.
Teď už to snad nebude tolik náročné, abych sem nemohla na chvilinku zajít a napsat.

*Omlouvám se všem adminkám blogů, kteřé mě pravidelně navštěvují za mnou absenci.

Přemýšlím nad tím, jaký nastavit nový vzhled. Už by to chtělo něco příjemně jarně naladěného :). Zítra přidám pár fotek rozdělaných předmětů ke kostýmům/ cosplayím.

Jinak přeji příjemný zbytek pátečního večera.

Nový přírůstek do rodiny

16. ledna 2015 v 20:33 | Terry
Ahoj,
omlouvám se za absenci článků. Neměla jsem čas sem cokoliv přidat, jelikož jsme ve škole měli velkou vlnu předpololetních písemek. Na ty jsem se opravdu učit musela a s tím spojeny byly obrovské nervy.
Ještě, že se mnou byla pořád kamarádka (Adel), která mě uklidňovala, co jen to šlo. Navíc mi řekla ať to přečkám do pátku, že mi předá luk, který sehnala přes svou známou, která často jezdí na Nový Zéland.
Opravdu moc jsem se těšila, protože mi ještě napsala, že ten můj luk je prý i pokřtěný domorodými kmeny.

*Jako první je na něm vyryté mé jméno/ přezdívka a pod ním je jméno luku, které můžu přeložit do češtiny jako Dobrý ochránce.

Šťastný Nový rok!

31. prosince 2014 v 22:21 | Terry
Rok se sešel s rokem a už je tu opět poslední den roku 2014.

Když bych se musela ohlédnout za uplynulým rokem, řekla bych, že byl takový nic moc, nicméně se našly i chvíle, které bych nechtěla nikdy zapomenout.
A jako minulý rok jsem sestavila souhrn toho, co jsem nakreslila/ namalovala. :)


Ráda bych všem popřála krásný a Štastný Nový rok! Ať je ještě lepší než ten uplynulý. ;) Hlavně nezapomeňte na to, že Silvestr není jen o nadměrném pití alkoholu, ale o trávení času s blízkými. ;)

Užívejte si poslední den roku 2014!

Na Hobbita v kostýmech

21. prosince 2014 v 12:30 | Terry
Ahoj,
konečně jsem se dostala na blog. Ani nevíte, jak mě mrzí, že jsem měsíc nic nezveřejnila. Omluvám se všech návštěvníkům, kteří museli mít velikou trpělivost.

Každopádně, jak jste si mohli povšimnout, včera jsem konečně naladila blog do vánoční atmosféry. :)
Sice to ještě není dokonalé (drobnosti budu ještě dodělávat), ale už to tu alespoň nějak vypadá.

Tenhle článek bych ráda věnovala jedné akci, na kterou jsem se celý uplynulý měsíc připravovala. Jedna milá paní přišla s nápadem shromáždit všechny fanoušky Středozemě do kina na poslední díl trilogie Hobbit. *Vlastně to byl celý maraton, ale jen pro toho, kdo chtěl.

Dobré dny vystřídali špatné

15. listopadu 2014 v 18:58 | Terry
Opravdu moc se omlouvám, ale za poslední měsíc se mi sem nechtělo psát. Důvodů by bylo hned několik. Žádné nápady, špatná nálada, opakované neúspěchy a ztráta blízkých.

Rozhodně se nebojte, že bych si po tomto děsuplném měsíci zrušila blog, protože věřte, že je to jedna z věcí, která mi dodává dobrou náladu. :)
Mezi věci, co se mi teď překvapivě daří patří taneční. Samotnou mě to velmi udivuje, protože jsem byla ze začátku velké poleno a nic mi nešlo. Teď jsem na prodloužené soutěžila o dort ve hře se židlemi a hudbou. Bylo to totožné s hrou, při které hraje hudba a vy chodíte kolem židlí a když se zastaví musíte si sednout, akorát tady jste místo chození tancovali okolo židlí polku. :D Nemyslela jsem si, že postoupím do prvního kola natož do boje o 5. místo. No a tam jsem poté skončila, ale stejně mě to nabilo radostí na pár dní!

A jelikož, jak jsem se zmínila, jsem měla depresivní náladu, fotila jsem samé tmavé fotky.

Halloween a Samhain

31. října 2014 v 23:17 | Terry
Ahoj!
Dnes je 31.10. což znamená, že je Halloween! Opravdu občas lituji, že se u nás neslaví.
Věřím, že podstatu Halloweenu tu nemusím vysvětlovat, protože skoro všichni z vás vědí jak to vypadá, když v ostatních zemích chodí koledovat děti v kostýmech. Co ale většina lidí neví je to, že na dnešní den připadá ještě jeden svátek, kterému se říká Samhain. Je to původem keltský svátek, který tvořil hranici mezi létem a zimou a znamenal začátek nového roku.
O Samhainu jsou hranice mezi světem živých a mrtvých velmi tenké, dokonce se mohou i prolínat. V tuto dobu navštěvují duše mrtvých své příbuzné, ne proto aby je strašily, ale aby se podívaly, jak se jim v životě daří.
Bylo tedy zvykem ke stolu přidávat jednu židli navíc či dokonce prostírat pro návštěvníka z jiného světa.
Typičtější však bylo a je nechávat svítit svíčku, která posvítí mrtvím na cestu.

Dnes jsem shodou náhod narazila na článek o tomto svátku, který se zmiňoval o tom, že je možné zakopat na zahradě jablko a tím si udělat pozitivní "vztah" s mrtvou duší.


Myslím si, že oba pohledy na tento den jsou zajímavé. Já je však místo koledování trávím doma nebo venku s kamarády.
Co si o těchto slavnostích myslíte vy?

Můj 1. cosplay sraz

24. října 2014 v 17:43 | Terry
Ahoj!
Po dlouhé pauze jsem zpět. Moc se omlouvám, ale opět jsem nestíhala díky škole. Nemám teď dobré známky v matice z čehož jsem občas smutná a nervózní.
Nicméně o tom jsem psát nechtěla.

Jak jsem se zmínila v posledním článku, šla jsem na cosplay sraz, který byl 19.10. na Václavském náměstí v Praze.
Hlavní organizátor byl docela nadšený když viděl, že nás stojí pod koněm něco přes 100.

15.10. + plány

15. října 2014 v 19:48 | Terry
Ahoj!
Dnešek byl docela klidný den, teda ž na češtinu, kde jsem naprosto pokazila jednoduchý diktát. Ano, stydím se, protože píšu lecjaké povídky a nakonec tam našvihám asi 5 chyb.
Jinak jak jsem řekla, tak to nebylo tak hrozné. Mám svátek :3! Hodně mě potěšilo, když mi spolužáci popřáli všechno nejlepší. Nebo jak ke mě táta přišel do pokoje jestli náhodou nevstávám. Ani nevíte, jak moc jsem se vyděsila, že jsem zaspala. Nakonec jsem se podívala na hodiny a byla minuta před tím, než mi zvonil budík. To jsem si oddychla, ale i minuta dokáže nabourat můj plán dne. :D

Od rodičů jsem dostala peníze + táta mi daroval ty úžasné pastelky, které uctívám jako domovní bohy.
I bych zapomněla na knížku Doctor who- závoj smutku, která na mě už 2 týdny koukala z poličky a nutila mě se opravdu těšit na dnešní den.

Ještě se chci zmínit o tom, že tuto neděli je sraz cosplayerů na Václavském náměstí ve 14:30, takže ať už jste nadšení cosplayeři nebo jen fandové, geekové, určitě přijďte! Možná se tam potkáme :).

Potřebuji posunout čas

11. září 2014 v 20:56 | Terry
Ahoj,
velice se omlouvám za svou neaktivitu za poslední týden, ale škola mi dává docela zabrat.
Mám takové chvilky, kdy se cítím opravdu jako bych celé ty dva měsíce strávila na vymývání mozků nebo tak něco.
Každopádně blog nechci zanedbávat!
Už potřebuji víkend hned z několika důvodů. Chci dopsat povídku, odpočinout si a pořádně se prospat. A uzdravit se, protože mám silnou rýmu a kašel. Nebojte vaše blogu oběhnu!

To září mě nějak zmáhá. :D
Jak se daří vám?

(Tenhle obrázek jsem vyfotila minulý víkend při houbaření v Brdech. Vždycky mě nutí si představovat ony magické lesy z pohádek.)

Návrat Doctora who!

23. srpna 2014 v 19:11 | Terry
Whoviani už nemusí čekat dlouhé měsíce na další díly Doctora who. Už dneska v 19:50 v Anglii (u nás ve 20:50) bude premiéra 12. Doctora! :) Zbývají jen necelé 2 hodiny.
Já osobně se moc těším!

Jinak kdyby někdo nevěděl kde sledovat, zkuste to tady :http://www.filmon.com/tv/bbc-one
Přeji příjemný večer, ať už budete sledovat cokoliv :))

Liebster Blog Award #3

22. srpna 2014 v 20:27 | Terry
Ahoj,
tak jsem se vrátila od kamarádky zpět domů a objevila jsem, že mě blogerka Tomato nominovala na LBA. Děkuji za nominaci :).
Už jsem ji jednou dělala, ale nebude na škodu, když ji udělám znovu.

11 faktů o mně:

1. Miluji Marvel filmy!
2. Ráda fotím. Především přírodu, ale pokud jsem ve městě, také rozhodně nemám foťák daleko.
3. Mám ráda Doctora Who. Možná jsem na něm i závislá, ale to posoudí mé kamarádky, až budu zítra šílet nad premiérou.
4. Jsem šprtka. Ano, přiznávám se a nestydím se za to. :D
5. Za poslední prázdniny jsem zjistila, že miluji cestování. Zkrátka, když se udržuji v pohybu a nejsem stále na jednom místě.
6. Snažím se překonat svou stydlivou povahu. Což není nijak lehké.
7.Učím se malovat na grafickém tabletu. Chtěla bych chodit na nějaký kurz, ale zatím jsem žádný nenašla.
8. Mám záchvaty smíchu, když mi něco nejde. :D
10. Nemám v lásce namyšlené lidi.
11. Jsem moc velký snílek. Nedávám si však přehnané cíle, které nejdou splnit. :)

....

19.8.

19. srpna 2014 v 15:02 | Terry
Ahoj,
předevčírem jsem opět dorazila domů, kde na mě už čekalo několik úkolů a věcí. Jednou z nich byl i můj nový batoh do školy.
Musela jsem si koupit nový, protože ten starý vypověděl svou službu.
Vypadá takhle:
(Svůj obrázek jsem přidat nemohla, protože s sebou nemám kartu z foťáku a tenhle článek píšu na tabletu.)

Taky vám chci říci, že odjíždím s kamarádkou na chatu na 3 dny. Nebude tam internet takže se na blogu do té doby nic neobjeví a nebudu v té době ani obíhat.
Nebojte se, já vám to nějak vynahradím až se vrátím :).


P.s.- vyrábím si svůj vlastní povlak na polštář. Poznáte, co na něm bude?

Nový vzhled blogu

7. srpna 2014 v 17:13 | Terry
Ahoj,
možná už jste postřehli, že se nám pomalinku blíží datum 16.8., kdy začal na blogu fungovat toplist.
Za tu dobu tu bylo 9200 návštěvníků, což je velké číslo. :)
A jelikož je otázka času kdy toplist ukáže číslo 10000, tak jsem se rozhodla, že změním vzhled blogu.
Když to vezmu z druhé strany, starý vzhled s galaxií tu byl docela dlouho, takže to chtělo změnu i z tohoto hlediska.

Snad tu tento vydrží stejně dlouho, jako ten předchozí.
Jaký je váš názor? Líbí se vám?

Rekord blogu!

27. července 2014 v 21:19 | Terry
Ahoj!
ve středu 23.7. jsem jako každý den zašla zkontrolovat dění na blogu a po shlédnutí toplistu jsem se zarazila.
stálo tam toto:

81 lidí za den!! + pár online

Ohromě mě to překvapilo! A další den byla návštěvnost také podobně vysoká. Stále to nechápu, ale jsem z toho nadšená. :)!
Takže moc děkuji všem, kteří tento rekord stvořili nebo podpořili. ^^
Překonávejme rekordy i dále ;)

Oblečení ze sekáče

18. července 2014 v 16:18 | Terry
Poslední dobou si všímám toho, že se opět separují skupiny lidí, kteří mají nové stylové oblečení a ty, kteří nemohou utrácet za oblečení.
Lidé teď bohužel hodně berou lidi podle vzhledu. Neříkám, že všichni,a le většina ano.
Já také nepatřím mezi první kategorii lidí. Když si chci koupit něco nového musím si na to nejdříve ušetřit.
Občas také ráda zavítám do sekáče, kde člověk najde skvělé věci. Vůbec není špatné si občas zajít do secondhandu a prohledat stojany s oblečením. Třeba včera jsem sehnala tyto dva kousky a dohromady jsem zaplatila 60,-!

Vůbec se nestydím za to, že nakupuji v sekáčích, ostatně já nepařím mezi lidi, co se odsuzují jen kvůli penězům.
Jaký máte názor vy?

Hello!

13. července 2014 v 21:11 | Terry
Ahoj!
Tak jsem se vrátila. :)
Měla jsem ještě spoustu práce s vybalováním a přesouváním se na chatu. Ano opět jsem cestovala :D.
Přijde mi, že teprve teď jsem si pořádně sedla.
Zítra se pokusím projít fotky a přidat nějaké články. Pobyt v Anglii mi dal spoustu nápadů na různé úvahy, takže i to se pokusím nějak sepsat a dát dohromady.
Určitě se máte na co těšit ;)
Pěkný večer


-Jinak pro fanoušky Doctora who: Dneska se dívejte na fotbal v poločase nebo na konci se objeví nějaké překvapení!
:D

Odjíždím -> Belgie, Anglie

7. července 2014 v 13:15 | Terry
Ahoj,
Tento článek bude spíš takový informační.
Dneska ve večerních hodinách odjíždím na zájezd do Belgie a Anglie. Nemůžu uvěřit, že se tam konečně dostanu. Byl to můj sen a teď se mi splní.
Opravdu se tam moc těším! :)
Na cestách budu tedy ode dneška až do pátku 11.7. . Nevěřím, že bych se někde v Anglii nebo v Belgii připojila na wifi, ale kdyby ano, zaměřila bych se na vaše blogy než na ten můj. ;)
Chci abyste věděli, že na blogu nebude po dobu mé nepřítomnosti mrtvo.
Přednastavila jsem na každý den minimálně jeden článek.
Užívejte si léto a pohodu!
Zatím se s vámi všemi loučím :)


 
 

Reklama