Cosplay

Rey cosplay

24. března 2016 v 22:23 | Terry
Zdravím čtenáře, ať už nové či stálé,
tento týden jsem dokončila cosplay hlavní hrdinky z Hvězdných válek-Rey.
Ŕekla jsem si, že bych mohla do jednoho článku shrnout všechny své zážitky z procesu tvorby.
Tak tedy pusťme se do toho!

Rey Star wars

28. února 2016 v 21:23 | Terry
Zdravím všechny čtenáře,
v prosinci jsem byla na novém dílu Hvězdných válek a znovu jsem se ocitla tam, kde jsem byla před třemi lety a to s klackem v ruce a s dekou na zádech. Dokázala jsem se opět vrátit do momentu, který se udál velmi dávno v daleké galaxii.
Musím přiznat, že jsem měla jisté pochyby o tom, jak se s filmem popere Disney, ale naštěstí to nebylo tak strašné, jak jsem čekala. Každopádně jsem si oblíbila postavu hlavní hrdinky Rey. Pár lidí mi navrhlo, že bych mohla zkusit vyrobit její kostým, protože se její charakter podobá mému. Inu, přiznejme si, kdo by nebyl nadšený, kdyby zjistil, že se octl na Milenium Falcon a po jeho boku by byl samotný han solo a Chewie. A tak jsem se pustila do práce!

Já a Cosplay

26. září 2015 v 11:53 | Terry
Dnešní doba je plá nových slov či výrazů, které mají různorodé významy. Vyjímku netvoří ani slovo cosplay. Jaký je, ale význam tohoto slova, co si pod tímto slovem představit?
Začnu-li od začátku, slovo cosplay se skládá z dvou zkrácených slov a to costume a play. Nemusíte být všeznalí angličtináři, abyste si domysleli, co tato slova znamenají. S cosplayem se spojuje více věcí než jen kostým a představování charakteru, který představuje váš kostým a to například všemožné akce či cony.
Osobně bych řekla, že cosplay občas pomáhá lidem, kteří se stydí na veřejnosti promlouvat s jinými lidmi, protože v tu chvíli kdy mají na sobě kostým mohou být kdokoliv nebo cokoliv a mohou se odvážit udělat věci, které by se báli v normálním životě udělat.

Já se cosplay aktivitám věnuji už něco přes rok a během toho roku se mi podařilo najít nové kamarády a potkat se s lidmi, kteří mají stejné zájmy jako já. Myslím si, že se člověk cítí mnohem lépe, když kolem sebe vidí stejné nadšence jako je on sám. Každopádně netvrdím, že se všichni fanoušci věnují cosplayi.
Když se vrátím zpět do 3. ročníku gymnázia, vybavuji si, jak se má kamarádka dívá na deviant art a mluví jazykem pro mě nesrozumitelným. Po chvíli mi to nedá a zeptám se jí, co znamená cosplay. Ona se usměje a začne mi popisovat vše, co ví. - Tohle by se dalo považovat jako můj začátek.

Demon Dean

12. září 2015 v 18:22 | Terry
Když jsem asi po týdnu opět zavítala na svou cosplay stránku, která už je nějakou dobu na sociální síti, řekla jsem si, že by bylo asi zapotřebí udělat novou profilovou fotku.
Jelikož poslední dobou nedělám nic jiného než, že koukám na Supernatural, rozhodnutí už bylo víceméně jasné.
(Důvodů proč jsem zvolila demon verzi Deana by bylo více ne jen to, že pořád pracuji na spn projektu z léta.)

Odkaz na mou stránku: https://www.facebook.com/terry.r.cosplay
Do konce měsíce plánuji zveřejnit článek o tom, jak jsem se vlastně dostala ke Cosplay, a co to pro mě znamená.
Pokusím se to sepsat ve zkrácené formě, abych vás nemučila zdlouhavým článkem.
Užívejte si příjemný sobotní podvečer :).

Terry

Dýka Legolase

4. března 2015 v 20:34 | Terry
Přeji vám krásný středeční večer,
říkala jsem si, že by bylo dobré udělat něco jiného kromě ležení u televize a tabletu. Ještě, že si to mohu dovolit, když mám prázdniny :D.

Každopádně o víkendu jsem dodělala první dýku (ze 2), kterou měl Legolas v Hobbitovi. Vyfotila jsem ji a zkusila ji dát na instagram a víte co? Samotná Weta Workshop mi fotku 'likla' a kamarádce poslali i nějaké detailní fotky nátepníků, které se chytáme udělat. :3 To mi opravdu hodně zvedlo náladu a dokázalo mi to, že když vás něco baví a něco si opravdu přejete stačí se jen trochu překonat a hotovo.

*Jinak dneska jsem dokázala znovu zlomit šíp- šikulka :D

Nevím jestli mě má těšit, že mě čeká ta samá práce ještě jednou. Za výsledek mi to, ale teď opravdu stojí!
 
 

Reklama