Rey cosplay

24. března 2016 v 22:23 | Terry |  Cosplay
Zdravím čtenáře, ať už nové či stálé,
tento týden jsem dokončila cosplay hlavní hrdinky z Hvězdných válek-Rey.
Ŕekla jsem si, že bych mohla do jednoho článku shrnout všechny své zážitky z procesu tvorby.
Tak tedy pusťme se do toho!


Vše začalo již po zhlédnutí filmu. Obdržela jsem od pár kamarádek a známých reakce, které říkali vesměs to, že by mi tato postava sedla z důvodu podoby charakterů. I já jsem si osobně tuto postavu oblíbila, tak jsem si řekla, proč ne.
Zašla jsem si do látek, koupila si tam látku, která odpovídala svou texturou a materiálem té, ze které měla Rey svůj svrchní wrap, což byla viskóza s bavlnou dohromady. Sice byla v hnědé barvě, ale já pevně věřila v to, že ji nějakým způsobem přeměním na béžovou. Lehce se to řeklo, ale špatně zrealizovalo.
Látku jsem musela 2x odbarvovat, namáčet v čaji a kafi a v neposlední řadě namáčet v rozpušetěné akrylové barvě. Opravdu to byla noční můra.
Takto látka vypadala předtím:

Zkrátka moc tmavá.
Po odbarvení získala žlutobílou barvu, ale stále ani o krok blíže k cíli.
A tak jsem nakonec začala experimentovat s barvami a nápoji.
Po zdlouhavém barvení, konečně přijatelná barva.
Nejlehčí pro mne byl asi top, který jsem jednoduše párkrát namočila v čaji a bylo hotovo. K mému štěstí mělo dobrý střih, takže jsem nemusela nic přešívat.
K vrchní části patří ještě obvazy, které Rey nosí na obou rukou jako ochranu před pouštním počasí. Jednoduše jsem si vzala pár zdravotních obinadel a trochu je ušpinila v akrylových barvách a následně i v hlíně.

Dalším bodem je pásek a malý nátepník.
Tyto doplňky mi pomáhala sestrojit má kamarádka, jelikož se umí lépe orientovat v rýsování a řezání kůže nežli já. Jsem za tuto ochotnou pomoc velmi ráda.
Jediné, co mi zbylo na práci bylo nabarvení a upravení vzhledem k mému tělu, což nebyl problém.Kalhoty jsem hledala na online stránkách skoro týden. Nejhorší je, že nikdy nemůžete úplně odhadnout ten správný odstín, jelikož nevíte jak vypadá ve skutečnosti nebo jak vypadal ve filmu.
Nakonec jsem přeci jen úspěšná byla. Tím bych ráda uzavřela část týkající se látek a oblečení.

DOPLŇKY A ZBRANĚ

Další na řadě byl malý vak, který Rey visel po boku. Opět zkonstruován mou kamarádkou, mnou nabarven.

Předemnou stála zbraň. Abych byla upřímná, nikdy předtím jsem žádnou nedělala. Neměla jsem nejmenší tušení, jak ji udělat, a tak jsem se podívala na jedno video na youtube a zbrań se začala rýsovat z eva foam a kartonu.

Nejprve návrh-
Dále lepení pěnovky a kartonu a všechno dohromady.

Na rukojeť jsem použila z obou stran 3D lak na detaily a přidala pár šroubků pro efekt.
Posledním krokem bylo vše nastříkat stříbrným sprejem a přidat tlumič. Tadá zbrań hotova za víkend! :)

Nakonec jsem potřebovala na pár záběrů tyč, kterou Rey nosila hlavně při svém pobytu na Jakku. Měla jsem nejprve hodně plánů, jak ji udělat, nicméně nebyl čas, a tak jsem byla nucena použít alternativní prostředky k jejímu vyrobení.


Koncové části tyče jsem přidala až nakonec, aby mi nepřekážely.

Nejraději bych vám i řekla, co plánuji s tímto cosplayem v nejbližší době, nicméně pro média jsem se rozhodla, že to zatím udržím v tajemství.

Shrnuli celý tento článek do jedné věty- tento cosplay mám opravdu ráda, protože jsem si na něm dala velice záležet a přeji si, aby udělal radost i někomu jinému než mně. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 18. dubna 2016 v 14:18 | Reagovat

tyjo jsi šikovná! udělat zbran je těžší než se zdá :D je zvláštní jak ti všechny cosplaye sedí, máš fakt univerzální obličej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama