Česko je Česko

1. května 2015 v 19:53 | Terry |  Novinky
Ahoj,
po mé návštěvě Španělska jsem se znovu dala dohromady.
Chtěla bych vás dopředu upozornit, že tohle NENÍ článek o tom, co všechno jsem ve španělsku dělala, ale spíše takový úvahový a kritický. Někdo by mohl namítnout, že to byl výměný pobyt a navíc v jiné zemi u moře, a že musel být super, tak co bych měla vytýkat- omyl.

Na začátku výletu jsem byla nadšená, také jsem měla důvod, jela jsem do cizí země, kde jsem ještě nebyla. Jedu poznávat svět! První den jsem si užila, protože jsme strávili celý den se spolužáky a učitelským dozorem ve Valencii, ale poté to začalo. Už v 11 hodin večer jsem byla u své nové rodiny. Všichni se tvářili hodně mile a netvrdím, že všichni nebyli, ale naskytl se jeden nemilý problém.
Příštího dne jsme po programu se školou (který byl naplánovaný učiteli), měli volno a španělští studenti, kteří nás měli na starost se rozhodli, že nás vezmou do města. Tak dobře alespoň si nafotím ulice a domy, pomyslela jsem si. Mýlila jsem se-
Zavedli nás do nějaké ošklivé uličky a koupili si alkohol a začali, před tím obchůdkem, kde to koupili, pít a povídat si. My Češi jsme se tam pěkně nudili a byli jsme více než překvapení, že mladší Španělé se takhle opíjí. Nicméně pak mi začala být zima a tak jsme s kamarádkou šly za mojí Španělkou jí říci, že nám je zima jestli můžeme domů. A ona nám do očí řekla "Ne." . V tu chvíli jsem byla pořádně naštvaná, až jsem se musela klidnit, abych neplakala. (Většinou nebývám tak citlivá, ale tohle bylo špatné) Další 3 hodiny jsme strávili u nějaké kašny, kde byla ještě větší zima a Španělé se dále dokonale bavili. Moje holka si někam vesele odešla a mě tam nechala s jednou spolužačkou, která měla nejlepší kamarádku té mojí, se kterou odešla.

Alespoň jsem nebyla sama....


Další den se konala slavnost a po ní nás Španělé vzali opět do města. Ano výraz "jdeme do města" znamenal, jdeme chlastat a vy se budete koukat- bude to sranda. Hmmm úžasný.
A tak nás zavedli kousek dál tou uličkou do parku, kde bylo narváno. Ve vzduchu byla cítit marihuana a nebo cigarety s alkoholem. Tolik lidí, co takhle nesmyslně trávili čas. Zajímavé, policisté nikde.
Několikrát jsem se snažila své holce říci, že chci domů a co mi bylo řečeno? " Noo ještě tu počkáme na ostatní."
Ale jaké ostatní?! "Čekáme na ostatní" Aha- tak dík moc.

Potom mi bylo špatně a za tu dobu jsem už pořádně změnila původní názor na náš výlet.

Celý ten prodloužený týden probíhal vesměs podobně, tedy jen večery, protože ve dne jsem byla s rodiči, kteří byli moc fajn. Někdy jsem měla chuť té mé opatrovatelce říct, jak moc si neváží svých hodných rodičů a že na ně nemá křičet, když se jedná o naprosté malichernosti.
Všichni mi přišli hodně nezodpovědní a hloupí. Nic ve zlém, ale takhle by asi výměnný pobyt vypadat neměl.
Takže jenom falešný úsměv a jdeme dál...

Také musím zmínit, že když jsem byla venku, tak mě moje Španělka ignorovala a já trávila čas s úplně jinou, která byla tak hodná a starala se o mě. Jsem jí za to ohromě vděčná a oplatím jí to, až ji v červnu uvidím. :) Zkrátka fandom človíček a opravdu skvělá kamarádka.

Opravdu moc děkuji, za ten večer, kdy jsem se mohla dívat na Thora a jíst pizzu. :)Omlouvám se, ale já to napsat musela. Každý stát má svou ošklivou stranu a mě mrzí, že jsem ji musela vidět. Jsem ráda znovu doma, kde mohu mít svůj klid a pokoj. A začala jsem mít ráda naši zemi i když má i své nedokonalosti.
Děkuji za přečtení a čekejte v nejbližší době nějaký už fotkový článek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 2. května 2015 v 11:50 | Reagovat

Mrzí ma, že si mala aj takúto negatívnu skúsenosť, ale tak človek sa učí väčšinou na vlastnom živote. Je smutné ako to brali a najmä, že ťa večer vonku v podstate ignorovali, ešte šťastie, že sa našla výnimka v podobe tej milej slečny :-)

2 Casion Casion | Web | 2. května 2015 v 11:50 | Reagovat

Mrzí ma, že si mala aj takúto negatívnu skúsenosť, ale tak človek sa učí väčšinou na vlastnom živote. Je smutné ako to brali a najmä, že ťa večer vonku v podstate ignorovali, ešte šťastie, že sa našla výnimka v podobe tej milej slečny :-)

3 Simona Gray Simona Gray | 10. května 2015 v 13:39 | Reagovat

Chodím na španielske gymnázium a hoci ja sama som sa výmenného pobytu v rodine nikdy nezúčastnila (som lenivá cestovať, Španielsko ako krajinu nemám moc rada a potom sú tu tie riziká, s ktorými si sa bohužiaľ stretla ty), stačilo mi rozprávanie spolužiakov :D tento rok to napríklad bolo gold, počúvať ich sťažnosti "tá moja španielka si ani neumývala zuby".
Problém je v tom, že predtým, ako tam ideš, toho človeka nepoznáš a nevieš, čo máš čakať... :D :D :D

4 tomato tomato | Web | 23. června 2015 v 20:21 | Reagovat

Tak to je mi líto, že jsi zklamaná..Moc mě to mrzí. Ale těším se na tvé fotky :)

5 Michelle Michelle | Web | 29. června 2015 v 14:13 | Reagovat

Je škoda, že to nebylo úplně podle představ :( Zrovna Španělsko, tak fajn země ... Ale těším se na fotky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama